2 بهمن 1392

دومين جشنواره دانش‌آموزي زيست فناوري ايران

مولف: -   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

"دومين جشنواره دانش‌آموزي زيست فناوري ايران
در روزهاي 25  لغايت 28 فروردین ماه 1393 برگزار مي‌شود"

برنامه‌هاي جشنواره

·         جايزه برترين‌هاي دانش‌آموزي زیست فناوری

طرح‌هاي شركت‌كنندگان در زمينه‌هاي زير توسط كميته علمي بر اساس سطوح مختلف شركت‌كنندگان مورد بررسي قرار مي‌گيرد و پس از نمايش در بخش نمايشگاهي، از طرح‌هاي برتر در هر زمينه با حضور مقامات بلندپايه كشوري با اهداي تنديس و جايزه تقدير مي‌شود. شايان ذكر مي‌باشد كه آثار دانش‌آموزان دبيرستان در بخش جايزه شركت داده مي‌شود. آثار دريافتي از مقاطع دبستان و راهنمايي در بخش نمايشگاه به نمايش گذاشته شده و از طرح‌هاي برگزيده آنها تقدير به‌عمل خواهد آمد. در اين جشنواره دبيرستان و پژوهش‌سراي برتر در زمينه زيست‌فناوري نيز انتخاب گرديده و از آنها تقدير به‌عمل خواهد آمد.

 1 دستاوردها و طرح‌هاي پيشنهادي توليدي و پژوهشي 
2
 مقاله‌‌هاي تحليلي زيست‌فناوري حول محورهاي جشنواره (كاربردهاي زيست‌فناوري درحوزه‌هاي مختلف و چشم‌انداز زيست‌فناوري در 20 سال آينده، واکسن های نوین، داروهای نوترکیب، تشخیص سریع بیماری ها، ژن درمانی، غذای حلال، مواد اولیه سالم، مکمل های غذایی، محصولات پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند، هوای سالم، آب سالم، حفظ ذخایر ژنتیکی و تنوع زیستی، زیست پالایی محیط زیست توسط میکرو ارگانیسم ها و گیاهان، تصفیه آب و پساب های صنعتی، محصولات کشاورزی و میوه های سالم،کودهای زیستی، آفت کش های زیستی، کشت بافت و تکثیر گیاهان دارویی و زینتی، تولید گیاهان مقاوم به خشکی، شوری، آفات و بیماری ها، محصولات ارگانیک، سوخت های زیستی، آنزیم های صنعتی، اقتصاد زیست مبنا، اشتغال زایی زیست فناوری، زيست‌فناوري در اقتصاد بدون نفت، علوم زيست الهام و ...)
 3
پوسترهاي آموزشي، روزنامه ديواري و مجلات
 4
داستان‌نويسي 
5
ساخت فيلم كوتاه و پويانمايي
 6
عكس، كاريكاتورو نقاشي

 

·          بخش نمايشگاهي

از اهداف برگزاری این نمایشگاه، معرفي و ارايه فناوري‌ها و دستاوردهاي زيست‌فناوري به منظور ایجاد انگیزه در بين دانش‌آموزان علاقمند به تلاش در حوزه زیست‌فناوری است. در اين نمايشگاه، موارد زير به نمايش در خواهد آمد:

·          طرح‌هاي دانش‌آموزي منتخب در جشنواره

·          فعاليت‌هاي زيست‌فناوري پژوهش‌سراها، دبيرستان‌ها و هنرستان‌ها

·         محصولات شركت‌هاي زيست‌فناوري (شركت‌هاي فعال در زمينه‌هاي علمي/ آموزشي و شركت‌هاي توليدي/ خدماتي)

·          فعاليت‌هاي دانشگاه‌ها و مراكز آموزشي

·          فعاليت‌هاي انجمن‌هاي علمي دانش‌آموزي

 

·         سخنراني‌هاي علمي

علاوه‌ بر متخصصين و صاحب‌نظران فعال در زمينه زيست‌فناوري كه در اين جشنواره به ايراد سخنراني‌هايي علمي خواهند پرداخت، دانش‌آموزاني كه دستاوردها و طرح‌هاي آنها در جشنواره زيست‌فناوري برگزيده شده، طرح‌هاي خود را به‌صورت شفاهي ارايه خواهند كرد.

·         برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي

 در اين جشنواره، كارگاه‌هايي پيش‌بيني شده تا دانش‌آموزان از نزديك با تكنيك‌هاي مورد استفاده در حوزه زيست‌فناوري و همچنين با تجهيزات مورد استفاده در آزمايشگاه‌هاي زيست‌فناوري آشنايي حاصل كنند.

·          بحث و گفتمان‌هاي علمي

 اين نشست‌ها، پيرامون موضوعات خاص با هدايت و نظارت افراد خبره و كارشناس و مشاركت دانش‌آموزان فعال در آن موضوع، برگزار خواهد شد.

·          سينماي زيست‌فناوري

 در اين جشنواره، فيلم‌هايي مرتبط با زيست فناوري به نمايش درخواهد آمد. هدف از برگزاري اين بخش، آشنايي بيشتر دانش‌آموزان با اين حوزه مي‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.biodc.ir مراجعه فرمائید.

 

تعداد مشاهده (352)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "دومين جشنواره دانش‌آموزي زيست فناوري ايران"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید